Download http://bigtheme.net/joomla Free Templates Joomla! 3
Ana Sayfa / internet / DJ Alımları Başlamıştır

DJ Alımları Başlamıştır

DJ Alımları Başlamıştır

DJ Alımları Başlamıştır
Bildiğiniz üzere ülkemizde birden fazla sanal radyo açan siteler gün geçtikçe artmaktadır. Bu siteler büyük kitlelere ulaşsa da birçok site kitle toplayamadığından dolayı bu sektörde yok olup gitmiştir. Genellikle DJ alımları başlamıştır başlığı altında DJ alımları yapılmaktadır. Her radyonun birden fazla yöneticisi bulunmaktadır. Bu yöneticilere DJ adı verilmektedir. Bu DJ yöneticiler radyoya yön veren kişilerdir. Açılımı Disc Jokey’dir. Bu arkadaşlarımızın temel işi discler sayesinde müziğe anlam katmak veya başka müzikleri birbirine katarak farklı bir müzik ortaya çıkarmaktır. Ayrıca DJ bilinen müziği MİX yapan kişilerdir. Ülkemizde DJ işini 100 kişi arasından sadece 20-30 kişi işini tam anlamı ile düzgün yapmaktadır. Birazda diğer DJ’lerden bahsedelim. Bu DJ’ler radyolarda görev yapan DJ’lerdir. Bu DJ’ler de gerçek bir Disc Jokeydir. Radyolarda onlara verilen saatlerde yayınlara bağlanır süresi bitene kadar dinleyicilerine müzik keyfi yaşatmaya çalışırlar.

dj alımlari başlamistir
dj alımlari başlamistir

Her DJ gerçek anlamda DJ değildir. Bu işi layığı ile yerine getirebilecek çok az sayıda insan vardır. Bu yüzden DJ kavramı artık kötü bir anlam almaya başlıyor. Kötü müzik yapan kişiler kendilerini DJ olarak tanıtması da bu işi kötü olarak etkileyen faktörlerden biridir. Tabi ki çok kaliteli DJ’ler de vardır, sözümüz sadece kötü müzik yapıp DJ’liği kötü etkileyen arkadaşlarımızadır.

DJ ve Prodücer arasında fark var mı soruları da gelmektedir. Tabi ki de aralarında çok büyük farklar vardır. DJ dinleyicinin nabzını ölçerek müzik yapmaya çalışır. Fakat Prodücerler müziğe remix yaparak müziğine devam eder. Yani Prodücerler normal müziğin bmp uyumunu ayarlayıp hızlandıran kişilerdir. Dj alımları başlamıştır diyen binlerce site vardır fakat her site DJ’lik yapmaya uygun değildir. Açılan korsan sitelerde DJ’lik yapan birçok arkadaşımız vardır. Bu arkadaşlarımız verdikleri emeğin karşılığını tam anlamı ile alamamaktadır.

Dj alımları başlamıştır konu başlığı altında reklamlar yapılmaktadır. Tabi ki de her site kötü düzeyde değildir. Çok iyi konsepti olan radyo siteleri de vardır. Bu siteleri değerlendiren DJ arkadaşlarımız çok iyi yerlere gelebilmektedir. Birçok siteden resmi raydı yayınlarına atanan DJ arkadaşlarımız vardır. Hatta büyük mekânlarda DJ olarak alınan birden fazla DJ olduğunu da çoğumuz duymuşuzdur. DJ’lik hayatında iyi yerlere gelmek isteyen arkadaşlarımız yoğun çalışmalar ile çok iyi yerlere gelebilmektedir. Bunu da günlük hayatımızda görebiliyoruz. Bunun en büyük örneği David Guetta’dır. David Guetta DJ’lik hayatına çok büyük emekler vererek başlamıştır. Ve bu emeklerin sonucunda çok büyük bir DJ olmuştur. Hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan DJ’ler tüm dünyada popülerlik kazanmıştır. Tabi ki de sadece DJ’ler değil Prodücerler de büyük işler yapmaktadırlar. Prodücerler bu işin olmazsa olmazlarından bazılardır. Bildiğiniz gibi Prodücerler remixlere yön veren kişilerdir. Fakat herkes Prodücer olamaz. Sebebi ise DJ’likten daha zor ve çalışma isteyen bir meslektir. Prodücerler en başta akor yazımı yaparlar. Sonrasında akoru düzgün bir şekilde müziğin sağlığını bozmayacak şekilde düzenleyerek dinleyiciye sunar. Bunu yapabilen çok az sayıda Prodücer vardır. Zaten bu işte en önemli kural tüm gereken sesleri düzgün şekilde çıkarabilmektir. Parçaların oluşumunda 4/4 ve 8/8 olarak kullanır. DJ’lik ve prodücerlik yapmak isteyen arkadaşlarımız kurslara gitmektedirler. Fakat bu kursların hiçbiri doğru değildir.

DJ alımlarımız başlamıştır gibi birçok başlıklar sitelerin en üst bölümlerinde bulunmaktadır. Sizde DJ olmak istiyorsanız sizden istenen şartları yerine getirerek büyük bir DJ olabilirsiniz. Fakat DJ olmak için aceleci davranmayın. Zekice davranıp sizi en iyi yerlere getirebilecek radyo yayınları seçiniz.

hakkında admin

Kontrol Edin

Merhaba dünya!

Sohbetkalite Sohbet,Chat yazilim Haber Teknoloji Magazin kadin erkek olusarak Bir Sohbet sitesi olarak hizmet verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir