Download http://bigtheme.net/joomla Free Templates Joomla! 3
Ana Sayfa / Genel / İzmir CHP’nin değil Cumhuriyet’in kalesidir

İzmir CHP’nin değil Cumhuriyet’in kalesidir

Bergama’daki mitingin ardından dün akşam saatlerinde Buca Pazaryeri’ndeki miting alanına eşi Sare Davutoğlu ile gelen Başbakan Davutoğlu’na İzmir Milletvekili Adayı Binali Yıldırım, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Nükher Hotar ve diğer milletvekili adayları eşlik etti. Ege’ye 2019 yılı sonuna kadar 25 milyarlık 4 bin 547 proje kazandıracaklarını açıklayan Davutoğlu, “Çiftçilerin yüzü gülecek. Avrupa’nın en büyük tarım ülkesiyiz. 13 yıl boyunca İzmirimizi yalnız bırakmadık. Yerel yönetimlerin bir takım başarısızlıklarına rağmen İzmir’in kalkınması için çalıştık. 30 milyar lira hizmet yaptık. 9 milyar milyar dolar ihracat rakamına ulaştık. 7 bin 879 derslik, 13 bin konut, 42 baraj ve gölet, 87 sağlık kuruluşu inşa ettik. 29 spor tesisi 3 sanayi bölgesi yaptık. 68 milyon fidan diktik. 37 köprü ve viyadük yaptık. Kılıçdaroğlu veya İzmir’deki CHP’liler bu rakamları arka arkaya telaffuz edemezler” dedi.

“Dünya şehri İzmir

“CHP’nin ve MHP’nin böyle dertleri olmadığını dile getiren Davutoğlu, “İzmirli’nin derdi onların derdi değil. Onların tek derdi AK Parti’yi iktidardan indirmek. İzmir-Ankara otoyolu yapılacak. İzmir-Ankara hızlı trenini yapıyoruz, bu yol 3.5 saate inecek. İstanbul’la, Ankara’ya 3.5 saatte ulaşacaksınız. İzmir uçan kuşun dahi selam vermek zorunda olduğu kavşak şehir dünya şehri olacak. İzmir’i kendilerinin kalesi zannedenler buradan ders alsınlar. İzmir demokrasinin kalesidir. İzmir Cumhuriyet’in kalesidir. İzmir 1 Kasımda Ak Parti’nin kalesi olacak” dedi.

Buca’yı unutmadı

İzmir’in tüm ilçelerini gezeceklerini ifade eden Davutoğlu, “Buca’ya gelince önce 125 yataklı kadın doğum ve çocuk hastanesini açtık. Buca Huzurevi’ni hizmete aldık. Bunun yanı sıra yaşam evleri ve engelli kardeşlerimiz için bakım evleri açtık. İzmir Çevre Yolunu yaptık. Şehir içi ulaşımı rahatlattık. Konak Tüneli’ni açtık. Böylece 30 dakika olan Buca-Konak arası 3 dakikaya indi” dedi. Başbakan Davutoğlu, 7 Haziran seçimlerinin ardından milletin verdiği kararı saygı duyduklarını ve hükümet kurmak için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. Davutoğlu, “Milletin ‘uzlaşın’ mesajını saygıyla karşıladık. Ülkeyi hükümetsiz bırakmamak için iyi niyetle, partilerin kapısını çaldık. Devlet Bahçeli, seçim sonuçları açıklanır açıklanmaz, kapıları ve kepenkleri kapattı. MHP’li kardeşlerimin, onun notunu vereceklerine eminim. Bugün görevden kaçanlar, 1 Kasım’da göreve talip olabilir mi?” dedi. Kılıçdaroğlu’nun da blok siyaseti güttüğünü belirten Davutoğlu, şöyle konuştu:

“AK Parti’yi dışlamak istediler. Kılıçdaroğlu, yüzde 60’lık blok dedi. Allah aşkına milletin destek verdiğini, onlar engelleyebilir mi? Bunun da yanlış hesap olduğu ortaya çıktı. Bizimle koalisyon görüşmesi yaparken AK Parti’nin en temel gördüğü ilkelerin dışında teklif ilettiler. Kusura bakmayın, hükümet kuracağız ama 13 yıllık başarı hikayemizi de yok saymayız’ dedik.” Milletten çekinecek şeylerinin olmadığını vurgulayan Davutoğlu, “Neler biliyorum ama söylemem diyorlar. Bunun adı şantaj ve çamur at izi kalsın siyasetidir. Buradan, er meydanından soruyorum. Ne biliyorsanız açıklayın. Bu meydandan kaçan namerttir” dedi.

“Üç devrim yaptık”

Ankara’daki bombalı saldırının ardından HDP yöneticilerin sarf ettiği sözlere de göndermede bulunan Davutoğlu, “Eş başkan dedikleri biri, devlete katil demeye cürret etti. Biz onların katil diye adlandırdığı devleti, şefkatle millete yaklaştırıyoruz. Biz devlete sahip çıktık. Bunlar köşelerinde otururken biz, üç devrim yaptık. Türk yapımı uydu, uzaya fırlatıldı. Yavru vatan Kıbrıs’a, deniz üstünden boralarla su götürüyoruz. İşte cumhuriyete sahip çıkmak, milliyetçilik budur. Milliyetçilik ve Cumhuriyetçilik lafla olmaz. Hizmet ve izzetle olur” dedi. Davutoğlu şöyle dedi:

“Yeni doğan bebek, dünyaya gözünü açınca hediyesini veriyoruz. İlk çocuğa 300 TL, ikinciye 400 TL, üçüncüye 600 TL doğum hediyesi veriyoruz. Belediyelere kreş açma zorunluluğu getiriyoruz. Anneler doğum izninden sonra ilk çocuk için 2 ay, üçüncü çocuk için 6 ay boyunca yarı zaman çalışıp tam ücret alacak. Fatih projesiyle öğrencilerimize akıllı bilgisayar veriyoruz. Üniversiteli gençlere ücretsiz internet sağlıyoruz. YGS’yi tek sınava tabi tutmayacağız. Gençlere yurt dışı seyahatlerinde THY’den yüzde 25, yurt içinde de yüzde 20 indirim yapacağız.”

Yıldırım: İzmir cevabını verecek

Mitingde konuşan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı ve İzmir Milletvekili Adayı Binali Yıldırım, “İzmir İstiklal Savaşı’nın başladığı ve bağımsızlıkla tamamlandığı şehirdir. İlklerin şehri İzmir, Türkiye’nin birliği için ay yıldızlı bayrağımız için her zaman ayaktadır. ‘Yolları böldük, hayatları ve milleti birleştirdik’ demiştik. İzmir ile Diyarbakır kardeş yaptık. Memleketin her karış toprağında, 78 milyonun bir beraber kardeş olarak yaşaması için var gücümüzle çalıştık. Bu hareket 2001 Ağustos’unda ülke sevdalısı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yola çıktığında şunu söyledik, yakın ışıkları Türkiye aydınlansın. Şimdi yakalım ışıkları da İzmir, Türkiye aydınlansın” dedi.


“Bizde Hasan Tahsin bilinci var”

hakkında admin

Kontrol Edin

Agız kokusu nedenleri

Seslichat Sesli chat odalari

Seslichat Sesli chat odalari Merhaba arkadaşlar sesli chat odalarindan sıkıldınızmı? ozaman sizlere seslichat odalari yerine …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir