Download http://bigtheme.net/joomla Free Templates Joomla! 3
Ana Sayfa / Genel / Foseptiğe giren bayıldı!

Foseptiğe giren bayıldı!

Kulp’a 15 kilometre uzaklıkta bulunan Güllük köyünde oturan Fehmi Polat, Zeki Polat, Musa Yıldız, Ferit Ertaş, Mehmet Yıldız Ümit Yıldız ve Zahir Yıldız, tıkanan boruları açmak için foseptik çukuruna girdi.

Çukura ilk giren Fehmi Polat’ın çıkmaması üzerine Zeki Polat ve Musa Yıldız da foseptik çukuruna girdi. Ardından onların da çıkmaması üzerine Ferit Ertaş, Mehmet Yıldız, Ümit Yıldız ve Zahir Yıldız adlı köylüler de arkadaşlarına bakmak için çukuru girdi. Foseptik çukuruna giren 7 kişinin uzun süre çıkmadığını fark eden bir kız çocuğu, köylülere haber verdi. Olay yerine giden köylüler, çukurda metan gazı yoğunluğundan dolayı baygınlık geçiren 7 kişiyi çıkardı. Ambulanslarla Kulp Devlet Hastanesi’ne kaldırılan 7 kişi, buradan Diyarbakır’a sevk edildi. Metan gazından etkilenen 7 kişinin tedavisi Diyarbakır’da sürüyor.

Köy Muhtarı Mehmet Yıldız, yaptığı açıklamada, tıkalı boruların değişimi için foseptik çukuruna inen köylülerin baygınlık geçirdiğini belirterek, “Kendi imkanlarımızla zor şartlar altında yaptığımız çalışmalar sonucunda hepsini çukurdan çıkardık ve ambulansların gelmesiyle Kulp Devlet Hastanesi’ne götürülen 7 kişiden 5’i karayoluyla, birisi ise helikopterle Diyarbakır’daki hastanelere sevk edildi” dedi. 

hakkında admin

Kontrol Edin

Agız kokusu nedenleri

Seslichat Sesli chat odalari

Seslichat Sesli chat odalari Merhaba arkadaşlar sesli chat odalarindan sıkıldınızmı? ozaman sizlere seslichat odalari yerine …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir