Download http://bigtheme.net/joomla Free Templates Joomla! 3
Ana Sayfa / Genel / Bulancaktan çaldılar Erzurum’da yakalandılar

Bulancaktan çaldılar Erzurum’da yakalandılar

Erzurum Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ekiplerince sürdürülen çalışmalarda 4 ayrı hırsızlık suçu yapılan operasyonlarla kısa sürede sonuçlandırıldı. Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliğine bağlı ekiplerin Ramazan Bayramında genel güvenlik ve asayiş yönünden şehrin giriş çıkış noktalarında yapmış oldukları uygulamalar esnasında Üniversite kavşağında seyir halinde olan beyaz renkli kapalı kasa ticari aracı şüphe üzerine durduruldu. Araç içerisinde yapılan kontrollerde rulo halinde 3 ton 50 kilogram ağırlığında kullanılmamış kurşun levha ve farklı ebatlarda elektrik kablosu görülerek araçta bulunan M.K. ve H.S. isimli şahısların fatura ibraz edememesi ve şüpheli hareket sergilemeleri üzerine gözaltına alındı. Bahse konu malzemelerin çalıntı olabileceği yönünde yapılan kapsamlı araştırmalar neticesinde malzemelerin önceki gün gece saatlerinde Giresun ili Bulancak ilçesinde bulunan bir hastane inşaatından çalındığı anlaşılarak Bulancak ilçesinden gelen görevlilerin bahse konu malzemeleri teşhis etmesinin ardından kurşun levhalar ve elektrik kabloları görevlilere teslim edilerek olayla ilgili olarak çok yönlü tahkikata başlanıldı.

İkinci hırsızlık olayında ise Yukarı Sanayi mahallesinde bulunan bir ikamete, vatandaşların Bayram ziyaretinde bulunduğu sırada evin camının kırılarak girildiğinin Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliğine bağlı ekipler tarafından fark edilmesi üzerine ikamet çevresi abluka altına alınarak ikamet içerisinden hırsızlık yaptıktan sonra kaçmaya çalışan yaşı küçük H.A., B.S. ve M.A. isimli yaşı küçük şahıslar Hırsızlık Büro Amirliğine bağlı ekipler tarafından ikametten çalmış oldukları 2 bin 790 euro ve 700 Dolar ile birlikte yakalanarak haklarında adli tahkikat başlatıldı.

Şehit Üsteğmen İsmail Aksu Mahallesinde meydana gelen ikametten hırsızlık olayında ise Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler ve Güven timlerinin ortak çalışmalarının neticesinde, telefonu çalan G.Ç. isimli şahıs, ikametten çalınanSamsung Glaxy S-4 marka cep telefonu üzerinde iken yakalanmış, cep telefonu sahibine teslim edilerek, G.Ç. isimli şahıs hakkında adli tahkikata başlanıldı.

Kuzey Çevre Yolu, Tortum Yolu, Dadaşkent Yolu ve Erzincan Kapı istikametlerine Ramazan Bayramı süresince değişik tarih ve saatlerde yapılan uygulama ve araştırmalarda da S.Ü, H.A., S.Ö., M.K., M.A., N.K., K.K., Z.B., Z.Y., V.Y., isimli şahıslardan farklı zamanlarda toplamda 37 bin 660 paket Kaçak sigara ele geçirilerek adı geçen şahıslar, haklarında hazırlanan adli tahkikat sonrası adli mercilere sevk edildiler.

 

hakkında admin

Kontrol Edin

bodrum da deprem haberi oku

Bodrum son dakika deprem

Bodrum’da deprem sondakika Bodrum’da Deprem meydana geldi, Bodrum da 21 temmuz 2017 saat 01.40 arası …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir