Download http://bigtheme.net/joomla Free Templates Joomla! 3
Ana Sayfa / Gundem / Bu uygulama ile kadınları taciz edemeyecekler!

Bu uygulama ile kadınları taciz edemeyecekler!

Kadınların sokaklarda tacize hatta tecavüze bile uğradığı bir ülkede yaşıyorsanız ve kadınsanız kendinizi bir noktada güvene almak için “kişisel” korunmaya ihtiyaç duyabiliyorsunuz. Özellikle büyük şehirde yaşayan kadınların çoğunun çantalarında biber gazı ya da eklektro şok aletlerine rastlayabiliyoruz. 

Amerika’da geliştirilen bir uygulama ise bunları yanında taşıyamayan kadınlar için oldukça güzel bir çözüm gibi görünüyor. Ülkemizde de bir girişimcinin böyle bir uygulamayı yapmasını bekliyoruz. 

Uygulama oldukça kolay, takip edildiğini hisseden kadın programı çalıştırıyor ve ön kamera kayıt yapmaya başlıyor ve aynı anda da bir polis memuru tacizciyle konuşmaya başlıyor. Şu anda programın onu kayıt ettiğini ve kadının lokasyonun kendilerine ulaştığını ve bir ekip yola çıkarttıklarını belirten polis memurunu gören suç makineleri de koşarak olay yerinden uzaklaşıyor. 

Yapılan araştırmaya göre %83 oranında başarı elde eden bu programın kadınlarımızı koruyabilmesine gerek olmadığı bir ülke ve bir dünya diliyoruz….

İşte oncamera uygulamasının nasıl çalıştığını gösteren video.

DNA analizleri insanların Neandertallerle akrabalığını kanıtladı

hakkında admin

Kontrol Edin

34 komutan görevden alındı

34 komutan görevden alındı istanbul,Ankara başta olmak üzere türkiye geneli asker darbe olarak nitelendirdigi darbe …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir